ПАВШИЕ: МАЙОР ФАГАН ХУДАВЕРДИЕВ

Стандартный

Fəqan_Xudaverdiyev.jpeg

Фаган Бахыш оглы Худавердиев родился 7 августа 1975 года в селе Гаравелли Агджабединского района. В 1993 года поступил в Бакинское военное училище общевойсковых командиров. После завершения учебы в 1997 году началась военная служба молодого лейтенанта.

Фаган Худавердиев погиб 22 августа 2008 года на территории Тертерского района.

Незадолго до своей гибели майор Худавердиев был зачислен в Военную академию Министерства обороны.

Был женат. Остались четверо детей.

(русский текст – газета «Очаг» Самара)

Fəqan Baxış oğlu Xudaverdiyev (d. 7 avqust 1975, QaravəlliAğcabədi rayonuAzərbaycan SSR — v. 22 avqust 2008, Tərtər rayonuAzərbaycan) — Azərbaycan Quru Qoşunlarının mayoru. 22 avqust 2008-ci ildə Tərtər rayonunda

Fəqan Xudaverdiyev 1975-ci ilin 7 avqustunda Ağcabədi rayonunun Qaravəlli kəndində anadan olub. 1983-1993-cü illərdə anadan olduğu kənddə orta təhsil alıb. Orta məktəbi bitirən kimi Bakı Ali Hərbi Birləşmiş Komandanlıq Məktəbinin «Taktiki Motatıcı Qoşunların Komandiri-Zirehli Tank və Avtomobil Texnikasının İstismarı Üzrə Muhəndis» fakültəsinə (indiki Heydər Əliyev adına Azərbaycan Ali Hərbi Məktəbi) daxil olan Fəqan Xudaverdiyev burada dörd il təhsil alıb və məzun olduğu 1997-ci ildə hərbi xidmətə başlayıb.

Fəqan Xudaverdiyev 2000-ci ildə ailə həyatı qurub; Adəm (24.04.2001), Gültəkin (27.10.2002), Elton (2.07.2005) və Elcan (25.04.2007) adlarında dörd övladı yadigar qalıb.

Ölümündən əvvəl Azərbaycan Respublikasının Silahlı Quvvələrinin Hərbi Akademiyasına daxil olmuşdu. Qəfil ölümü bu təhsil ocağında oxumasına mane oldu.

Реклама

Обсуждение закрыто.